Prosinec v MŠ Slavkovice

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Prosinec ve Slavkovicích 2017 I letos k nám přišel Mikuláš s andělem a čertem. Některé z dětí se nás držely jako klíšťátka, ale když Mikuláš četl z knihy hříchů, …

Prosinec v MŠ Slavkovice

Prosinec ve Slavkovicích 2017

I letos k nám přišel Mikuláš s andělem a čertem. Některé z dětí se nás držely jako klíšťátka, ale když Mikuláš četl z knihy hříchů, tak všichni slíbili na čertovské vidle, že se polepší. Na závěr jsme si s naší návštěvou zazpívali, děti dostaly zdravou nadílku v podobě křížal, ovoce a samozřejmě i malou dobrotu.

V předvánočním čase jsme v Novém Městě, v domě s pečovatelskou službou navštívili seniory. Děti v podobě čertíků vystoupily s říkadly, písničkami a hádankami.

  1. adventní neděli jsme se společně s dětmi ze základní školy a s místními obyvateli sešli u zdejšího kostelíčka, kde jsme si u stromečku zazpívali tradiční i nové vánoční písně a koledy.

Ani mráz, sníh a mlha nám nezabránily, abychom se 14. prosince vydali na výlet. Jeli jsme do vesničky Krátká, do malebné chaloupky, kde už na nás čekaly místní paní a povídaly nám, jak to tenkrát bylo s vánočními zvyky a tradicemi.

Poslední týden jsme si to všichni velice užívali. Pekli jsme a ochutnávali cukroví, vařili si voňavý čaj, četli vánoční příběhy, donesli do krmelce zvířátkům dobroty a dokonce k nám do školky přišel i Ježíšek. Odpoledne přišli i rodiče. Po té, co děti ukázaly, co se všechno naučily, šly se svými blízkými vyrábět andělíčka. O úsměvy na tvářích v ten den nebyla nouze a o tom to vlastně je …