Prosinec v Pohledci

/ Jaroslava Fišarová

Adventní posezení První prosincové odpoledne se konalo posezení s rodiči u příležitosti začínajícího adventu. Na konci listopadu děti chystaly jako pohoštění perníčky a linecké cukroví. …

Adventní posezení

První prosincové odpoledne se konalo posezení s rodiči u příležitosti začínajícího adventu. Na konci listopadu děti chystaly jako pohoštění perníčky a linecké cukroví. Školkou se linula příjemná vůně a všichni se těšili až to propukne. Nastalo očekávané odpoledne a rodiče a prarodiče začali přicházet. Děti nejprve předvedly pohádku „O velké řepě“ a potom se všichni přesunuli do jídelny ke stolečkům, kde vyráběli svícny z hlíny. Díky doplňování energie z připraveného pohoštění šla práce pěkně od ruky. Dospělí popíjeli punč, který uvařila paní školnice. Když byla práce hotová a vše snězené, začali jsme se rozcházet do svých domovů.

Vánoční zvyky

Opět jsme se vydali pěšky do novoměstské knihovny. Tam nám paní knihovnice připomněly zimní sporty a již se začalo mluvit o Vánocích. Některé vánoční zvyky jsme si i vyzkoušeli. Odměnou nám byl výborný perníček, který jsme dostali.

Symfonické kvarteto MU Brno

Těsně před Vánocemi 19. 12. nás navštívili profesionální muzikanti. Byli to čtyři pánové staršího věku se svými smyčcovými nástroji. Seznámili děti s jejich názvy, zahráli nám jak vážnou hudbu, tak vánoční koledy. Dokonce jsme si i zazpívali. Potěšeni slavnostní chvilkou jsme ses pány muzikanty rozloučili.