Říjen v MŠ Slavkovice

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

SLAVKOVICE – ŘÍJEN 2017 října jsme v naší školce oslavili 40. výročí jejího založení. Při této příležitosti se nám podařilo slavnostně otevřít Ukázkovou přírodní zahradu. Vznikla …

Říjen v MŠ Slavkovice

SLAVKOVICE – ŘÍJEN 2017

  1. října jsme v naší školce oslavili 40. výročí jejího založení. Při této příležitosti se nám podařilo slavnostně otevřít Ukázkovou přírodní zahradu. Vznikla ve spolupráci s Ekoinfocentrem Jihlava, obecně prospěšnou společností Chaloupky, dětmi s rodiči a kolektivem mateřské školy, dále za přispění kraje Vysočina a obce Slavkovice.

S předškoláky jsme začali jezdit do  Mš Žďárská, kde se účastníme projektu, „Malá technická univerzita“. Jde o projekt zábavného vzdělávání v polytechnické oblasti, s využitím oblíbené stavebnice Lego Duplo.

  1. října jsme vyrazili do Městského divadla ve Žďáru nad Sázavou na divadelní představení „ POHÁDKY DO KAPSY „ Tento den byl obzvlášť bohatý na zážitky, při zpáteční cestě jsme měli možnost pozorovat výlov rybníka. Děti byly nadšené z práce rybářů a z jejich neobyčejných úlovků.

Poslední říjnový den jsme s vlastními hrníčky navštívili místní moštárnu, kde jsme si všemi smysly mohli vychutnat „ plody podzimu“, děkujeme panu Hudečkovi.