Co se dělo v listopadu a v prosinci v MŠ Pohledec

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

MŠ Pohledec v listopadu a prosinci Jako každý rok na začátku listopadu, tak i letos jsme navštívili v Horáckém muzeu včelařskou výstavu Vůně medu. Děti z včelařského kroužku …

Co se dělo v listopadu a v prosinci v MŠ Pohledec

MŠ Pohledec v listopadu a prosinci

Jako každý rok na začátku listopadu, tak i letos jsme navštívili v Horáckém muzeu včelařskou výstavu Vůně medu. Děti z včelařského kroužku v Bobrové pro nás se svou lektorkou zahrály pohádku o malé včeličce, při které jsme se dozvěděli, jak to chodí ve včelím úlu. Potom jsme ochutnali různé druhy medů a samozřejmě jsme si koupili některé včelařské výrobky.
Pani učitelka Marie Sáblíková ze ZŠ v Pohledci připravila pro naše předškoláky hezké setkání s dětmi, které navštěvují 1. a 2. třídu. Školáci nám ukázali, jak již umějí číst, pomáhali svým mladším kamarádům z MŠ s úkoly, které měli plnit. Toto bylo 1. setkání z několika, které p. učitelka pro školkáčky chystá.
20. 11. jsme vyrazili opět do knihovny v Novém Městě. Těšili jsme se na Krtka a jeho přátele. Nejen, že jsme se pobavili, zazpívali a procvičili, ale také jsme si stihli prohlédnout spoustu hezkých časopisů v čítárně.
Ve čtvrtek 29. listopadu na nás čekalo rozsvěcení stromečku. Tomu ale předcházela besídka ve třídě MŠ. Děti zatancovaly dva tanečky a šli s rodiči vyrobit dekorativní stromeček. Potom na školní zahradě promluvil pan starosta osadního výboru Tomáš Krejčí a již se rozsvítila krásně nazdobená borovice. Při zpívání koled si mohli dospělí pochutnat na vánočním punči a děti na perníčkách a lineckém, které během týdne napekly v MŠ.
I k nám 5. 12. zavítali Mikuláš, čert a anděl. Čertík sice hrozil, někoho i málem chtěl dát do pytle, ale Mikuláš vše zachránil a dokonce dětem donesl nějaké dobroty. Rozloučili jsme se s nimi říkankou a písničkou.
V pondělí 11. 12. jsme byli v Horácké galerii na výstavě poštovních známek, na kterých mohly děti obdivovat hezké obrázky známých malířů. Dozvěděli jsme se o důležitosti poštovní známky, zazpívali si písničku Poštovský panáček. Nakonec si děti vyrobily známku, nalepily na obálku, kterou si ještě hezky ozdobily. A vše bylo nachystáno pro dopis Ježíškovi, jen ho napsat. Teď už jenom, aby byly děti hodné a přání bylo splněno.
Do pohledecké mateřské školy přišel Ježíšek 18. prosince. To bylo radosti a očekávání v očích dětí, když na školní zahradě uslyšely zvonit zvoneček, čímž Ježíšek oznamoval, že dětem něco donesl. Byly to hezké dárky, které se dětem velice líbily.
První zimní den, 21. prosince jsme byli v tomto roce naposledy ve školce. S přáním krásných svátků a hodně zdraví a štěstí v nadcházejícím roce jsme se rozešli do svých domovů.