Slet čarodějnic u Třech křížů – MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

SLET ČARODĚJNIC U TŘECH KŘÍŽŮ – MŠ DROBNÉHO Na vyvýšené místo nad Novým Městem do blízkosti Třech křížů se ve čtvrtek 26. 4. slétly všelijaké čarodějnice, …

Slet čarodějnic u Třech křížů – MŠ Drobného

SLET ČARODĚJNIC U TŘECH KŘÍŽŮ – MŠ DROBNÉHO

Na vyvýšené místo nad Novým Městem do blízkosti Třech křížů se ve čtvrtek 26. 4. slétly všelijaké čarodějnice, aby společně s dětmi a jejich doprovody oslavily Filipojakubskou noc při čarodějnickém reji. Společně zazpívali veselou písničku a pak byla na hranici upálena dětmi vyrobená čarodějnice a s ní i temné síly a zlo. Kdo se nebál, mohl si hrát s hodnými čarodějkami. Třeba při hledání hmyzu v trávě u čarodějnic Od pavoučího štěstí nebo při stavění hranice tak, aby z ní nespadl hrnec, na což dohlížely čarodějnice U dvou polínek. Čarodějky Od bylinkové louky nabídly dětem voňavé hrníčky, kde čichem poznávaly čarovné bylinky a koření. Nedaleko u čarodějek U dvou škeblí si děti vyzkoušely zručnost při lovení kouzelných škeblí z tůňky. A zajít mohly také do krčmy U dvou ježibab, kde pomohly uvařit lektvar do lepících kotlíků z toho, co příroda dala a odvahu si vyzkoušely šátráním v tajemných sklenicích. Poblíž lesa se děti zastavily u perníkové chaloupky, kde pomohly ježidědkovi a ježibabce posbírat větrem odfouknuté perníky a připevnit je zpět na chaloupku. Dobrodružství končilo u čarodějek Z pavučiny, kde děti namotávaly pavouky na tenké nitky a připravovaly čarovný šumivý lektvar s příšerkami. Na každém zastavení si děti vysloužily magickou drobnůstku do škapulířů na ochranu před vším špatným. A pak už očekávaná čarodějnická hostina z vlastních kouzelných zásob pod širým nebem. Sletu zdar a zase příští Filipojakubskou noc na shledanou!