Soutěž o nejlepšího kuchaře

Soutěž o Nejlepšího kuchaře roku 2018 vyhlášená Asociací kuchařů a cukrářů Naše mateřská škola se přihlásila do soutěže o Nejlepšího kuchaře roku 2018, pořádané Asociací …

Soutěž o nejlepšího kuchaře

Soutěž o Nejlepšího kuchaře roku 2018 vyhlášená Asociací kuchařů a cukrářů

Naše mateřská škola se přihlásila do soutěže o Nejlepšího kuchaře roku 2018, pořádané Asociací kuchařů a cukrářů ČR. Do celorepublikové soutěže se přihlásilo přibližně 160 týmů, které porovnávaly své síly ve dvou kolech. Nejprve proběhlo korespondenční kolo, kde podle receptur a fotografií bylo vybráno ze čtyř daných kategorií deset nejlepších kuchařských týmů. Naší mateřskou školu reprezentovaly Leona Padalíková a Zdena Janů a postoupily do finále.

Finále probíhalo v Makro Akademie Praha Stodůlky ve dnech 9. a 10.11.2018. Naše děvčata statečně čelila obrovské konkurenci. Vybojovala pro naši mateřskou školu krásné třetí místo v kategorii „Zdravé chutné svačinky pro MŠ“. Za toto krásné umístění jim patří nejenom velký dík, ale i obdiv.

Zadání soutěže pro naši kategorii znělo: dvě slané a jedna sladká svačinka. Do soutěže jsme vybrali:

1. tuňáková pomazánka s avokádem servírovaná na slunečnicovém chlebu

2. pomazánka z grilovaných paprik s lučinou servírovaná na tmavé bagetě

3. šlehaný tvaroh s chia semínky s dýňovým přelivem a domácí ovesnou sušenkou

Cílem této soutěže je nejen vyměnit si zkušenosti a sdílet dobrou praxi, ale také zajistit lepší postavení školních jídelen v očích veřejnosti. Letošní ročník potvrdil trend, že ve školních jídelnách se nepostrádá fantazie. Jídla jsou pestrá, uvařená z kvalitních surovin a odpovídají zásadám zdravé výživy.

Soutěž byla určitě pro všechny zainteresované velkým přínosem a motivací do další nelehké, mnohdy málo doceněné práce kuchařů.