Technické školky

Krejčí Alena  Sdílet článek na nebo

Technické školky

Základní myšlenkou tohoto projektu je popularizace vědy a techniky pro mládež.

U dětí je o ni vzbuzován zájem, učí se přijímat základní poznatky a uvědomují si jak jsme se světem vědy a techniky propojeni a každodenně ovlivňováni.

Cílem je rozvíjet u dětí technické myšlení, tvořivost a manuální schopnosti.

Naše mateřská škola se k velké radosti malých kutilů zapojila také do projektu Technické školky.

Do některých tříd byly vyrobeny a umístěny pracovní stoly – ponky s opravdickým nářadím, jen v menším provedení, takovém aby se s nimi dětem dobře pracovalo.

Paní učitelky s dětmi vyrábějí rozmanité věci ze dřeva a balzy. Podařilo se nám vyrobit několik dopravních prostředků, které jsou

navíc zcela funkční. Kolečka se točí, loďky drží stabilitu a plují po potoce. Pustili jsme se do výroby poliček, věšáků a dekorací

s celoroční tématikou. V dílně často opravujeme a upravujeme vše co je třeba. Pouštíme se i do vlastních vynálezů, robotů a hraček.

K tomu jsme si ještě zabrnkali na vlastnoručně vyrobené kytary.

Jsme rádi, když se k nám občas s nějakým nápadem přidají rodiče. Děti i paní učitelky jejich pomoc obzvláště ocení.
Hrajeme si a učíme se společně.