TONDA ODPAD

Jaroslava Fišarová  Sdílet článek na nebo

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 se předškoláci z naší školky v doprovodu svých učitelek vypravili na dlouhou vycházku, na technické služby na okraji Nového Města na Moravě. Čekala je zde prohlídka prostorů sběrného dvoru s kontejnery na různý odpad – elektrospotřebiče, bioodpad, nábytek, pneumatiky a další rozbité či nepotřebné věci. Děti se zájmem sledovaly, jak se tankuje nafta do velkého popelářského auta a pak je čekalo pár úkolů s tematikou zaměřenou na třídění odpadu – obří puzzle, omalovánka a naplnění nádob příslušné barvy odpovídajícím odpadem. Dozvěděly se také, co se děje s recyklovatelným odpadem dál. Děti si z této poučné exkurze odnesly nejen cenné informace, ale i krásné dárečky od firmy KB Stavební s. r. o.