Ukázka práce s předškoláky

/ Jaroslava Fišarová

To byste koukali, co všechno už takový předškolák umí! Jak jsou děti předškolního věku šikovní se přesvědčili rodiče i dvě paní učitelky z II.ZŠ – Mgr. Pešková a Mgr. Solařová.
Všichni jsme se setkali na ukázkovém odpoledni práce předškoláků v MŠ Žďárská ve třídě Zajíčci v úterý 21.3.2017.
Děti plnily úkoly z mnoha oblastí, ukázaly svoji bystrost a pohotovost při plnění společných i individuálních úkolů, naučily rodiče zajímavou pohybovou hru a řešily labyrint. Nechyběla ani práce s tabulkami Logico, ukázka práce Hejného metody v matematice, práce ve skupinách, ukázka grafických činností a další.
Mnoho těchto činností bývá často rodičům utajeno, protože je děti provádějí bez okamžitých viditelných výsledků jako je tomu třeba při výtvarných činnostech, které pak prezentují na nástěnkách. Myslíme, že se děti měly čím chlubit!
A rodičům moc děkujeme za jejich milou přítomnost.