Únor a březen v MŠ Pohledec

Únor a březen v Pohledci 8. února k nám do školky přijel pan Mgr. Pavel Josef Macků s pohádkou Zima v bílém kožíšku. Byly to dvě pohádky o zvířátkách, …

Únor a březen v MŠ Pohledec

Únor a březen v Pohledci

8. února k nám do školky přijel pan Mgr. Pavel Josef Macků s pohádkou Zima v bílém kožíšku. Byly to dvě pohádky o zvířátkách, o životě v mrazu a ledu, o kamarádství a rodině. V příbězích, kde jako loutky hrály plyšová polární zvířátka, si děti samy zahrály a také zazpívaly s kytarou. Seznámily se s tím, jak se žije zvířátkům v polárních krajích, jak je důležité kamarádství a vzájemná pomoc.

V týdnu od 12. 2. do 16. 2. jsme se věnovali masopustu. Vyráběli jsme masky, hrály si, soutěžili, tancovali. Děti si domů odnesly kromě hezké masky spoustu zážitků a vylosovanou odměnu.

Čtvrtek 8. března, byl den, kdy jsme navštívili novoměstskou knihovnu, kde pro nás pani knihovnice nachystala pásmo „Čím budu, až vyrostu“. Děti si zahrály, zazpívaly, zatancovaly. Nakonec následovala již tradiční prohlídka nádherných knih.

V úterý 13. 3. jsme s dětmi šly do Nového Města do Pekařství u Slonků na exkurzi. Slečna Slonková nás provedla pekárnou. Ukázala nám sklad mouky, místnost, kde se vše vyrábí a peče. Seznámila nás s celým pracovním postupem. Nakonec každý dostal na ochutnávku makem sypané pečivo. Velice nám všem chutnalo.

Hned ve čtvrtek 15. 3. jsme měli další exkurzi. Tentokrát jsme šli do Plazmatechu, kde pracuje tatínek našeho Alíka. V této firmě se provádí plazmové řezání plechu, hliníku a nerezu. My jsme si prohlédli hezké výrobky, které byly vytvořeny touto technikou. Byl to asi 2,5 m vysoký dinosaurus, dva pavouci, vážky, moucha. Areál firmy zdobí ještě veliký štír. Všechny výrobky se nám moc líbily.

Další týden jsme šli na návštěvu do pohledecké základní školy. Starší děti se podívaly, co všechno již znají prvňáčci. Jak krásně čtou, umějí psát. Mladší děti se podívaly na pohádku O perníkové chaloupce a všechny společně dělaly pracovní list a zdobily perníčky. Ve škole se nám všem moc líbilo.

Poslední pondělí v březnu nás čekala první lekce předplaveckého kurzu. Samozřejmě jsme do Nového Města šli pěšky. V bazénu se dětem moc líbilo. A jak jim všem chutnala svačinka, kterou jsme měli s sebou. Zpátky do Pohledce jsme plni krásných zážitků jeli autobusem.