Už Martin na bílém koni – MŠ Žďárská

Už Martin na bílém koni, už zase přijíždí k nám….. Na svátek svatého Martina se děti v mateřské škole na Žďárské ulici připravovaly téměř dva …

Už Martin na bílém koni – MŠ Žďárská

Už Martin na bílém koni, už zase přijíždí k nám…..

Na svátek svatého Martina se děti v mateřské škole na Žďárské ulici připravovaly téměř dva týdny. Vyrobily si lampičky, upekly Martinské rohlíčky, naučily se básničky, píseň, seznámily se s pořekadly, která se vztahují k uvedené události.

Dva dny před svátkem Martina se v podvečer sešlo na zahradě mateřské školy 70 dětí, jejich rodiče, mnozí prarodiče, sourozenci, zaměstnanci školy. Tam za nimi zavítal sv. Martin (p. Zikmunde, děkujeme). Odtud jsme se vypravili ztemnělým Novým Městem na dobrodružnou cestu, během které rodiče s dětmi plnili různé úkoly. Na konci je čekala perníková podkova od sv. Martina. Potom se všichni vrátili do zahrady mateřské školy, kterou osvětlilo jen světlo linoucí se z vydlabaných dýní. Všichni se občerstvili Martinskými rohlíčky, které pro ně upekly děti. Celou akci provázela idea: myslíme na druhé, pokud je třeba, dokážeme se s nimi podělit.

Děkujeme Pavlu Kvíčalovi, který na fotografiích zachytil atmosféru celé akce.