Vánoce v muzeu – MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

VÁNOCE V MUZEU – MŠ DROBNÉHO Do Horáckého muzea nás v době adventní pozvala paní Marie Rajnošková ze střediska ekologické výchovy Chaloupky, která nám představila Štědrý …

Vánoce v muzeu – MŠ Drobného

VÁNOCE V MUZEU – MŠ DROBNÉHO
Do Horáckého muzea nás v době adventní pozvala paní Marie Rajnošková ze střediska ekologické výchovy Chaloupky, která nám představila Štědrý den v časech minulých. Nejprve jsme zasedli ke štědrovečerní večeři a ochutnali některé dobroty, jako jídlo z krup Kubu mastnou hubu či vánočku. Vyzkoušeli si štědrovečerní zvyky, např. rozkrajování jablíčka a pouštění lodiček, zazpívali koledy a připomněli si příběh narození Ježíška u betlému z ovčího rouna. Čekalo nás také připomenutí tradic adventního období, jako obchůzky Ambrože, Lucky, Barborky, sv. Mikuláše a jeho družiny, na které jsme si mohli společně zahrát v netradičních převlecích. Děkujeme paní Rajnoškové a přejeme krásné Vánoce.