Výlet do Edenu – MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Výlet do Edenu V úterý 19. 6. a ve středu 20. 6. v 9 hodin děti ze třídy Křemílků, Broučků, Vodníků , Krtečků, Berušek,Včelek i Motýlků …

Výlet do Edenu – MŠ Drobného

Výlet do Edenu

V úterý 19. 6. a ve středu 20. 6. v 9 hodin děti ze třídy Křemílků, Broučků, Vodníků , Krtečků, Berušek,Včelek i Motýlků nastoupily do vlaku směr Bystřice nad Pernštejnem. Počasí nám přálo a všichni se na výlet do centra Eden moc těšili. Cesta vlakem byla zajímavá a utekla velmi rychle. Z vlakového nádraží je to k Edenu jenom kousek, takže dobrodružství mohlo začít.

V Edenu si každou třídu převzala průvodkyně. Zamířili jsme k venkovnímu výběhu pro koně, kde se děti mohly projet. Děti byly moc odvážné a některé viděly svět z koňského hřbetu poprvé. Kdo zrovna nejezdil, pozoroval stádo koní i s malými hříbátky.

Pak jsme se přesunuli do výběhu se slepicemi. Zde odpočívaly i krávy s telátky. Děti mohly slepičky krmit, což je hodně bavilo.

Vedle skanzenu měl svůj domeček oslík Toník s ovečkami a hned vedle ve výběhu skotačila malá kůzlátka pod dozorem koziček a kozlů. Malá kůzlátka se nechala i pohladit. U dalšího domečku v ohradě jsme viděli prasátko Pepinu a kačenky běžce.

Čas plynul velmi rychle, a protože děti čekalo vyrábění z rouna, musely se přesunout do budovy Edenu, kde si vyrobily ovečku, kterou si odvezly domů.

Ještě krátká svačinka na nádvoří Edenu, sklouznutí z krtčí hromádky a honem na vlak. Do školky jsme se vrátili uchození, ale spokojení.