Výprava na Drátenickou skálu – MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Výprava na Drátenickou skálu – MŠ Drobného V pátek 26.5. si předškoláci vyzkoušeli a zažili putování lesem kolem Drátenické skály spojené s lezením po kamenech …

Výprava na Drátenickou skálu – MŠ Drobného

Výprava na Drátenickou skálu – MŠ Drobného

V pátek 26.5. si předškoláci vyzkoušeli a zažili putování lesem kolem Drátenické skály spojené s lezením po kamenech a skalách a poznáváním přírody v přírodní rezervaci.

Děti společně plnily 13 úkolů – uklízely odpadky, hledaly mravence a jiný hmyz v zemi, poznávaly různé rostlinky a zvířátka. Ale největším překvapením byl pro ně skřítek, který jim ukázal i svou jeskyni, ve které se schovávali dráteníci. Děti se také seznámily s bytostmi, které dříve patřily k tajemným obyvatelům lesa jako byl například hejkal nebo divoženky, které na louce poztrácely svoje závoje.  Nakonec se děti setkaly s babkou kořenářkou, která jim poradila cestu z lesa. 

Celé dopoledne jsme si náramně užily v překrásné přírodě a děti si za odměnu vyrobily i svého brouka a skřítci jim nechali malé dobroty.