Výprava na Drátenickou skálu – MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

VÝPRAVA NA DRÁTENICKOU SKÁLU Na výpravu se v pátek 24. 5. 2019 vydali předškoláci ze školky Drobného. Autobus nám zastavil na lesním parkovišti na Blatinách, …

Výprava na Drátenickou skálu – MŠ Drobného

VÝPRAVA NA DRÁTENICKOU SKÁLU

Na výpravu se v pátek 24. 5. 2019 vydali předškoláci ze školky Drobného. Autobus nám zastavil na lesním parkovišti na Blatinách, kde jsme se posilnili svačinou a čekali na paní Rajnoškovou z ekologického centra Chaloupky, která nás nasměrovala po červené turistické značce. Vyrazili jsme. Došli jsme ke stromu, kde před chvílí stál stařeček Ondráček, který musel jít uklízet nepořádek po lidech. I my jsme cestou viděli věci, co do přírody nepatří. Další cestu nám ukazovaly šipky z klacků až k ohništi, kde si opékal chleba Honza z Bříště, největší silák v okolí. Složili jsme obrázky, abychom viděli, jaké silácké kousky Honza dokázal. Po oranžových fáborcích jsme se rozběhli i s batůžky do kopce podél lesa až k vlčkovi. Vydrželi jsme jako Honza z Bříště. Pár zajímavostí o vlkovi a už jsme pojmenovávali lesní zvířata na obrázcích a říkali, čím se živí. Další cestu do kopce podél lesa nám značili barevní motýlci na keřích. Chvíli jsme se s nimi proletěli až ke stromu s obrázkem pavího očka. Zkusili jsme poznávat jarní rostliny a odhalit ty jedovaté. Odbočili jsme do lesa a došli k lesní školce, skupině malých stromků v lese, kterou hlídá skřítek, kterého jsme hledali. Křítek je kuřátko, které se vylíhne z vajíčka černé slepice, které se musí nosit 9 dní pod paží a pak plní přání. Pokračovali jsme po fáborcích ke staré mošně. V ní jsme hmatem rozlišovali, co patří do bučiny a co do smrčiny. Fáborky nás přivedli k hejkalovi, který tady nestraší, ale hlídá rezervaci. Jak se zde máme chovat, už víme. Cestu dál nám označili lesní skřítci svými čepičkami. Kukátkem z dlaní jsme objevili malý dárek od skřítků. Došli jsme ke skále, kde nás malinkou vylekal přerostlý skřítek se spoustou úkolů pro nás. Byl hodný, a tak nás pozval na návštěvu do své skalní jeskyně. Po návštěvě nás cestička s fáborky zavedla pod velký strom, kde často večeří veverky a my splnili další úkol. Cestu dál plnou přírodních překážek nám značily obrázky mláďat. Zkusily jsme se pohybovat se zavřenýma očima v lese, drželi jsme se provázku mezi stromy. Došli jsme k ptáčkům a některé i poznali. Potichu jsme šli lesem podle bludiček a doufali, že uvidíme tančit divoženky. Divoženky tam nebyly, jen po nich zůstaly závoje, ale uviděli jsme babku kořenářku, pomohli jí sbírat bylinky a ona nás vyvedla z lesa. Na prosluněné louce občerstvení z našich batůžků a už jen cesta zpět do školky se spoustou dobrodružných zážitků.