Září – místo výkonu vzdělávání a školských služeb Pohledec

Martina Jůnová  Sdílet článek na nebo

Začátek nového školního roku Když jsme 2. září šli poprvé v Pohledci do školky, čekal na nás nový zahradní domeček. Starý sloužil 44 let a už …

Září – místo výkonu vzdělávání a školských služeb Pohledec

Začátek nového školního roku

Když jsme 2. září šli poprvé v Pohledci do školky, čekal na nás nový zahradní domeček. Starý sloužil 44 let a už byl ve špatném stavu, proto byl zcela odstraněn. Již před prázdninami byla vybetonována nová deska a v červenci nám pan Vlastimil Žemlička postavil krásný nový, jehož pořizovací cena byla 107 000,00 Kč. To bylo radosti, když jsme ho uviděli. S dětmi jsme do něho nanosily hračky, které slouží pro hry na školní zahradě a zahradní nářadí.

19. září jsme s dětmi šly do Nového Města na Vysočina Zetor Show. Čekání na traktory jsme si zpříjemnily podívanou na nácvik žáků 1. ZŠ na odpolední akci školy ke 140. výročí jejího založení. A již jela policejní čtyřkolka, za kterou se rozjela kolona traktorů. Byly nádherné – nové, starší i historické. Děti mávaly a mávaly. Celkem se tohoto setkání zúčastnilo 237 traktorů a byl vytvořen nový rekord v počtu traktorů na jednom místě. Dalším rekordem byla délka kolony, která činila 1,125 km. Byl to krásný zážitek, se kterým jsme se vracely do školky.