Ztratila se Bílá paní – MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

ZTRATILA SE BÍLÁ PANÍ – MŠ DROBNÉHO V měsíci červnu se děti ze školky na Drobného ulici vypravily hledat ztracenou bílou paní na hrad Pernštejn. Průvodce …

Ztratila se Bílá paní – MŠ Drobného

ZTRATILA SE BÍLÁ PANÍ – MŠ DROBNÉHO

V měsíci červnu se děti ze školky na Drobného ulici vypravily hledat ztracenou bílou paní na hrad Pernštejn. Průvodce nás krátce seznámil s historií hradu, proč měli Pernštejnové v erbu zubří hlavu a kde se na hradě vzala bílá paní Adléta, která byla prokletá za svoji marnivost. V každém prostoru hradu jsme hledali zubří hlavu, která nám sdělovala, že jdeme správnou cestou, na které jsme hledali atributy bílé paní – klíče, židli, rukavičky, hřeben a vějíř. Na konci naší cesty jsme objevili zlatý klíč, který otevřel tajemnou komnatu zapomnění, ve svitu svíček se nám zjevila Adléta v bílých šatech, což znamená jen vše dobré (zjevuje se i v černých šatech značících špatné události) a promluvila k nám: “Přijměte můj dík sličné panny, udatná pážata i panošové, že jste všechny úkoly splnili a mne, Adlétu,ze spánku zapomnění probudili, že jste příběhy mé vyprávěli a osud můj neblahý si tak připomenuli. Ten budiž vám, lidem, výstrahou. Nyní běžte a poučení z toho mějte. Člověk, co špatně si vede, osudu trpkému neujde.“
Unavení, ale plni dojmů a dobrého pocitu jsme vrátili zpět do školky. Výlet se nám opravdu vydařil a obohatil o další krásné zážitky.