Zuškopestřec májový – MŠ Drobného

Petra Tajzlerová  Sdílet článek na nebo

Zuškopestřec májový – MŠ Drobného Víte, že existuje rostlinka „zuškopestřec májový“? A víte, že potřebuje k růstu hodně umění? Dětem z mateřské školy to prozradili …

Zuškopestřec májový – MŠ Drobného

Zuškopestřec májový – MŠ Drobného

Víte, že existuje rostlinka „zuškopestřec májový“? A víte, že potřebuje k růstu hodně umění? Dětem z mateřské školy to prozradili posluchači literárně – dramatického oboru základní umělecké školy. Díky nim děti viděly a slyšely, jak o tuhle rostlinku pečovat.

Tohle všechno se děti dozvěděly 25.5. v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě, kde nám učitelé a žáci Základní umělecká školy v Novém Městě na Moravě velmi zajímavým způsobem představili všechny obory, které na „zušce“ fungují. Zároveň si děti mohly prohlédnout celou budovu muzea i s nově otevřenou a zrekonstruovanou půdou.

Vše začalo v přízemí, kde děti poslouchaly akordeonový soubor a poznaly kontrabas, který doprovázel malé zpěvačky.

V prvním patře děti se zájmem poslouchaly hru na klavír, vystoupení houslového souboru a v expozici staré školní třídy na nás čekaly děti z literárně – dramatického oboru s lehce strašidelným příběhem, který ale nakonec dobře skončil.

Potom nás čekalo hodně schodů, ale stálo za to je vyšlapat, protože nás dovedly na obrovskou půdu, plnou obrázků a výrobků od dětí z výtvarného oboru. Společně děti doprovodily písničku malých flétnistů a se zatajeným dechem sledovaly školkáčci tanec víl a skřítků, kteří se pečlivě připravovali v tanečním oboru. Půda také ukrývala slečnu, která krásně zahrála na kytaru.

Na dvorku muzea se s námi posluchači ZUŠ rozloučili vystoupením dechového orchestru. Aby se nám dobře šlapalo zpět do školky, zabubnovali nám do rytmu hráči na bicí, kteří doprovázeli taneční vystoupení.

A na důkaz toho, že „zuškopestřec“ opravdu roste, dostal každý posluchač z mateřské školy jeden na cestu. Věřte, že na ZUŠ v Novém Městě jich dokáži vypěstovat hodně. Jestlipak se k nim příští školní rok přidá i někdo z našich předškoláků?