Zuškopestřec májový

ZUŠKOPESTŘEC MÁJOVÝ  Pod tímto záhadným názvem se skrývala úžasná přehlídka talentu a umění žáků ze ZUŠ Jana Štursy Nové Město na Moravě, kterou jsme dne …

Zuškopestřec májový

ZUŠKOPESTŘEC MÁJOVÝ

Pod tímto záhadným názvem se skrývala úžasná přehlídka talentu a umění žáků ze ZUŠ Jana Štursy Nové Město na Moravě, kterou jsme dne 31. 5. 2019 navštívili s dětmi z mateřských škol. Tentokrát se konala přímo na palubě lodi ZUŠ, kde nás všechny přivítala kapitánka lodi. Děti se vžily do rolí námořníků a snažili se vysvobodit zlým pirátem Zlovousem zakleté umění. S pomocí mladých lodivodů a mapy jsme navštívili čtyři ostrovy – výtvarný, taneční, dramatický, hudební. Závěr plavby byl úspěšný, podařilo se umění vysvobodit, pirát Zlovous zmizel a všichni si mohli společně zazpívat a zatancovat. Dobrodružnou plavbu na lodi plnou umění každý opouštěl s barevným papírovým parníkem na památku.