Sportovní olympijské hry

atletický stadion, Nové Město na Moravě

Sportovní olympijské hry

Olympiáda Mateřské školy Nové Město na Moravě 2022

Naše Mateřská škola v Novém Městě na Moravě připravuje velkou sportovní akci, na kterou zve všechny děti, jejich rodiče a další příznivce naší školy.

Jedná se o Sportovní olympijské hry, které se uskuteční ve čtvrtek 26. května 2022 v 15. hodin na atletickém stadionu v Novém Městě na Moravě.

Cílem tohoto sportovního projektu je zprostředkování zážitků, které probudí u dětí a rodičů zájem o pohyb, rozvíjení tělesné i psychické zdatnosti dětí, podporu sportovního ducha a umožní dětem i dospělým opakovaně prožívat radost ze vzájemného setkávání.

Děti se na tuto sportovní akci připravují po celý školní rok.

Učí se překonávat vzdálenost při skocích v pytli, házet do dálky míčkem nebo si správně předat štafetový kolík. Není to pro ně vůbec jednoduché. Při tréninku sportovních disciplín napomáhá dětem maskot olympiády – klokan Skokan. Putuje ze třídy do třídy a podporuje děti v jejich sportovních aktivitách. Cvičení s ním je o hodně zábavnější.

A jak bude celá akce probíhat? Jaké disciplíny čekají na naše malé sportovce?

Paní učitelky z jednotlivých tříd rozdělí děti do soutěžních družstev podle jejich věku.

Vzniknou družstva ve třech kategoriích. V první kategorii družstvo nejmladších dětí ve věku 2 let, ve druhé kategorii družstvo mladších dětí ve věku 3 – 4 let a v třetí kategorii družstvo starších dětí ve věku 5 – 6 let.

Každé družstvo bude mít celkem 10 závodníků.

Každou třídu poznáme podle vybrané barvy a vlastního sportovního pokřiku.

Po slavnostním zahájení a zpěvu sportovní hymny „Není nutno….“, po sportovním pokřiku všech tříd přijde na řadu pět sportovních disciplín.

Sílu a vytrvalost nám naši závodníci ukáží při pětiskoku, odvahu a obratnost prokáží při skákání v pytli. Tenisovým míčkem se budou snažit hodit co nejvíce do dálky. Nejtěžší soutěžní disciplínou bude zřejmě překážkový běh s míčkem v kelímku. Olympijské klání vyvrcholí společným štafetovým během všech družstev.

V relaxační zóně „U lelka“ si děti mohou mezi sportovními disciplínami odpočinout,

v občerstvení „U žabáka“ doplnit potřebné tekutiny a dostat něco malého k snědku.

Celým odpolednem nás bude provázet moderátor Jan Hrubec spolu s klokanem Skokanem.

Závěrem každý malý sportovec dostane medaili a diplom, všechny třídy si odnesou věcné dárky.

Na společné setkání a řadu nejenom sportovních zážitků se těší všichni pracovníci naší školy, kteří se podílí na její přípravě.

Velmi děkujeme za pomoc rodičům a všem sponzorům, bez kterých by tak velkou akci nebylo možné uskutečnit.

Pořadatel

Mateřská škola Nové Město na Moravě, příspěvková organizace