Poděkování týmu pracovníků oddělení informatiky NMNM

/ Martina Jůnová

Poděkování týmu pracovníků oddělení informatiky NMNM

Při mém nástupu na místo nové ředitelky mateřské školy jsem navštívila vedoucího týmu oddělení informatiky pana Z. Grepla a požádala jsem o pomoc. Moje neskromné přání bylo využít moderní technologie a vytvořit specifický software vedení školní matriky v elektronické podobě. Software, který zatím pro mateřské školy není dostupný a bude mít jistě i další zájemce z řad ředitelů, a to nejenom velkých mateřských škol. Hlavním cílem bylo zefektivnit naši práci při každoročním zápisu dětí do mateřské školy a rozšířit možnosti větší informovanosti rodičům nově přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání.
Pro usnadnění adaptace a motivaci dětí na školu je důležité, aby rodiče věděli, jaké pracoviště, třídu, paní učitelky, kamarády a obrázkovou značku bude jejich dítě mít. Aby spolupráce se školou začala ještě před hlavními prázdninami a usnadnila první krůčky dětem v systému celoživotního vzdělávání, které začínají v mateřské škole.
Ojedinělý specifický software vedení školní matriky mateřské školy se opravdu podařil vytvořit. Předcházela tomu velmi složitá a dlouhá cesta nejenom celkového síťového propojení všech našich míst výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného, Žďárská, Pohledec a Slavkovice, ale mnoho dalších nečekaných překážek včetně pandemie covid-19.
Děkujeme vedoucímu oddělení informatiky panu Z. Greplovi a spolupracovníkům p. R. Šoustarové a p. M. Havelkovi za pomoc a skvělý přístup k vlastní práci: nikdy se nevzdat a vždycky najít cestu vyřešit problém……

Mgr. Soňa Šikolová, ředitelka mateřské školy