Realizace projektu Nástavby, přístavby a stavebních úprav MŠ Drobného

V březnu 2014 odstartovala rekonstrukce mateřské školky na Drobného ulici v Novém Městě na Moravě. Opraveny budou stávající prostory, dále dojde k jejich rozšíření. Vzniknou tři třídy s více než 70 místy. Stavební práce by měly skončit v druhé polovině srpna. Děti se do nových prostor nastěhují po letních prázdninách. Nové tu budou nejen tři třídy, ale také sociální zázemí či zázemí pro zaměstnance. Ve školce bude dále zbudován bezbariérový přístup. Navýší se také počet parkovacích míst pro rodiče, kteří do školky vozí své děti. Proměnou a rozšířením projde i školní zahrada. 30% nákladů spojených s rekonstrukcí školky uhradí město ze svého, 70 % nákladů, tj. asi 15 milionů korun budou hrazeny z dotace z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod.