Provozní podmínky mateřské školy platné od 29. července 2020

/ Martina Jůnová

Provozní podmínky mateřské školy platné od 29. července 2020

Č.j. 772/2020

Na základě vydaného mimořádného opatření Krajské hygienické stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě s účinností od středy 29. července 2020 až do odvolání, stanovila ředitelka mateřské školy tyto podmínky, za nichž bude v mateřské škole v místech výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného a Žďárská od středy 29. července 2020 upraven provoz mateřské školy.

Pravidla provozu
1) Pro všechny zákonné zástupce nacházející se před budovou i uvnitř areálu mateřské školy platí povinnost zakrytí úst a nosu rouškou a dodržování rozestupů alespoň 2 metry od ostatních osob.

2) Při vstupu do budovy budou umístěny dezinfekce – žádáme všechny, kteří budou do vnitřních prostor školky vstupovat, aby sobě i dětem nadále dezinfikovali ruce a pohyb doprovázejících osob byl omezen jen na nezbytně nutnou dobu.

3) Vstup do budovy mateřské školy bude umožněn pomocí čipů v měsíci červenci rodičům dětí, které docházely ve školním roce do místa výkonu vzdělávání a školských služeb Žďárská a ostatním pomoci zvonku u vchodových dveří.

Vstup do budovy mateřské školy bude umožněn pomocí čipů v měsíci srpnu rodičům dětí, které docházely ve školním roce do místa výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného a ostatním pomoci zvonku u vchodových dveří.

• při předávání dítěte ve třídě prosíme rodiče, aby zůstávali před třídou, nevstupovali do tříd a zachovali dostatečný odstup od pedagogů;

• děti si s učitelkami při přivítání a loučení nebudou podávat ruce, pouze se pozdraví a neprodleně si pod dohledem pedagogů umyjí ruce dezinfekčním mýdlem, utírat ruce si budou do jednorázových papírových ubrousků/ručníků; bude realizována častější hygiena dětí;

zákonný zástupce je povinen zajistit, že v době vydaných mimořádných opatření je zakázáno vnášet osobní hračky a jídlo z domova;

děti nemusí nosit v prostorách mateřské školy a na školní zahradě roušky;

nošení roušek je pro učitelky mateřské školy dobrovolné, ale z důvodu prevence i větší ochrany všech účastníků vzdělávání budou mít paní učitelky a ostatní zaměstnanci roušky;

4) V rámci denního režimu a příznivého počasí bude nadále upřednostňováno vzdělávání dětí na školní zahradě areálu mateřské školy a to i v době odpoledních činností; ve třídách
se bude častěji větrat;

5) Nadále se bude dodržovat zvýšený standard hygieny s dětmi dle nastavených interních pravidel naší školy, zejména důkladné mytí rukou a používání papírových ručníků.

6) Školní stravování bude zajištěno v běžné podobě blíže specifikované ve vnitřním epidemiologickém opatření školy, a to s důslednou hygienou prostor, organizačně a časově bude upraveno v návaznosti na pobyt venku, denní režim mateřské školy a zejména aktuální potřeby dětí;

7) Při podezření na možné příznaky COVID-19 se dítě umístí do samostatné místnosti a neprodleně se kontaktují rodiče s ohledem na okamžité vyzvednutí dítěte z mateřské školy, následně se informuje spádová hygienická stanice a ostatní děti změní výuku na pobyt venku.

8) Nadále bude dodržován zvýšený standard úklidu včetně dezinfekce všech prostor dle nastavených interních pravidel naší školy.

9) Předškolní vzdělávání se bude realizovat v tomto posledním týdnu měsíce července v místě výkonu vzdělávání a školských služeb Žďárská a v měsíci srpnu v místě výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného. Budou vytvořeny třídy s celkovým stejným počtem dětí. Může docházet ke změně učitelek.

V Novém Městě na Moravě dne 29.7.2020

Mgr. Soňa Šikolová, ředitelka školy v.r.